معماری
خانه / کارآفرینی (مهارت های شغلی) / آموزش تولید ورمی کمپوست

آموزش تولید ورمی کمپوست

 

 

http://s4.picofile.com/file/7827165264/vermicompost01.jpg

در تولید کرم زباله خوار و تولید کود کرم یا ورمی کمپوست هم شبیه کشت قارچ موجودات طبیعی برای شما زحمت تولید ثروت را به عهده دارند و کار شما فقط فراهم کردن غذا و خوراک این کرم ها یعنی زباله مناسب و رعایت شرایط لازم برای رشد و تکثیر آنها از لحاظ آمادگی بستر و آبدهی و سایه سازی و امثالهم است. کرم زباله خوار خودش بدون نیاز به هیچ زحمت اضافه ای به صورت انفجاری تکثیر می شود و زباله های آلی را به کودی غنی و گرانبها تبدیل می کند و شما می توانید با تکیه به ریز ترین خزنده بدون استخوان دنیا به ثروتی بی نظیر دست یابید.

مشاهده می کنید که در مورد کرم زباله خوار هم بیشتر از سرمایه اولیه ، کمی تلاش و زحمت نیاز است و در کمتر از سه ماه شما می توانید از فضاهای بلااستفاده اطراف خود برای تولید ثروت استفاده کنید.

قیمت آلبوم آموزش ویدئویی تکثیر کرم زباله خوار و تولید کود ورمی کمپوست کوثرپرداز بیست هزارتومان است.

http://s4.picofile.com/file/7850967204/kowsarpardaz3.jpg

http://s4.picofile.com/file/7827166127/vermicompost02.jpg

کرم زباله خوار یا آیزینیو فه تیدو یک نوع کرم خاکی خاصی است که نسبت به تغییرات محیط مقاوم بوده و سرعت رشد فوق العاده زیادی دارد و می تواند هزاران کیلو زباله را در کمتر ازدو ماه به بی نظیرترین و گران قیمت ترین کود آلی موجود در جهان معروف به ورمی کمپوست تبدیل کند. قیمت هر کیلو از این کرم بین بیست هزار تا سی هزارتومان است و قیمت هر کیلو ورمی کمپوست بین سیصد تا ششصد تومان است. این در حالی است که برای پرورش این کرم و تولید ورمی کمپوست شما فقط به یک محل نیاز دارید و مقداری زباله و تعدادی کرم.تولید ورمی کمپوست و پرورش کرم زباله جزو پردرآمدترین و پرسود ترین و در عین حال کم هزینه ترین مشاغل موجود در بازار ایران است و ضمن اینکه کود حاصل از بازیافت زباله های غذایی آلی پرمشتری ترین و غنی ترین کود غیر شیمیایی است و بازار خرید این کود معروف به ورمی کمپوست بسیار وسیع و دائمی است، تولید خود کرم هم جزو مشاغل با درآمد بالای تضمینی به شمار می آید. شرکت کوثرپرداز مجموعه فارسی ویدئویی آموزش کامل پرورش و تکثیر کرم زباله خوار و  تولید ورمی کمپوست را روی دو عدد دی وی دی تقدیم علاقه مندان این شغل و حرفه پرسود و کم هزینه فارسی زبان می کند. قیمت این آلبوم روی دو عدد دی وی دی بیست هزارتومان است .

راهنمای خرید

اگر دست و پایتان بسته است و در شرایطی هستید که پولی در بساط نداریدو تنها چیزی که دارید نیروی کار خودتان و عزیزانتان است نگران نباشید. هنوز مشاغل بسیار سودآور و بی نظیری هست که می توانید با روی آوردن به آنها برای خود و خانواده ثروت و توانگری به ارمغان آورید.

http://s1.picofile.com/file/7838567632/kowsarpardaz_vermicompost01.jpg

یکی از این مشاغل که می تواند در دراز مدت اقتصاد خانواده شما را دگرگون سازد استفاده از فضاهای اضافی در منزل و حیاط و باغچه و مزرعه و سالن و…. برای تبدیل زباله های غذایی و خوراکی و گیاهی و زایدات کشاورزی و ضایعات دامی به کود کرم است.

کرم خاصی در طبیعت وجود دارد که هم خودش قیمت دارد و هم مدفوعش.

 اسم این کرم ایزینیا فوتیدا است.یک گونه کرم خاکی هوادوست و رطوبت دوست که با اشتهای سیری ناپذیری زباله های پوسیده خوارکی و پهن پوسیده دامی ( مانند گاو و گوسفند) را می خورد و با ضدعفونی کردن و هضم آنها شصت درصد زباله را به صورت مدفوع پس می زند. این مدفوع از لحاظ دارا بودن مواد غذایی مورد نیاز کشاورزی و زراعت آن قدر قوی و غنی و پربار و گران قیمت است که هر کیلو از آن را به قیمت بیش از پانصد تومان می توانید به همه گل فروشی ها و باغداران و کشاورزان بفروشید. این کود زمین را سست می کند و اگر به مقدار کافی استفاده شود شما را از هر نوع کود شیمیایی اضافی بی نیاز می سازد. گیاهی که با این کود یعنی مدفوع کرم ایزینیا فوتیدا کوددهی شود رشد و جوانه زنی و برگ دهی و میوه دهی اش فوق العاده بهتر وبیشتر از گیاهانی است که با کودهای متعارف تغذیه می شوند.

http://s2.picofile.com/file/7838571284/kowsarpardaz_vermicompost02.jpg

اسم کود کرم ایزینیا فوتیدا ورمی کمپوست است.

اگر شما شغل تکثیر کرم زباله خوار فوتیدا را به عنوان حرفه انتخاب کنید باید بدانید که به شغلی بسیار سودآور دست یافته اید. چرا که درصد پروتئین این کرم بالای هفتاد درصد یعنی بیشتر از گوشت گوسفند و مرغ است و قیمت آن هم حدود قیمت یک کیلو گوشت لخم گوسفندی است. اگر زباله های مناسب را در بسترهای با شرایط خوب از لحاظ رطوبت و هوادهی و میزان اسیدیته به خورد این کرم ها بدهید می بینید با سرعتی اعجاب آور شروع به رشد می کنند و در عرض مدت کوتاهی شما را به ثروتی عظیم می رسانند.

http://s2.picofile.com/file/7838578816/kowsarpardaz_vermicompost04.jpg

برای این که تصوری از این ثروت فوق العاده بدست آورید به این ارقام توجه کنید:

5 کیلو گرم کرم فوتیدا از قرار کیلویی بیست هزارتومان می شود صد هزارتومان

بعد از دو سال این پنج کیلو گرم می شود دو تن یعنی دو هزارکیلو گرم

دو هزارکیلو گرم ضربدر بیست هزارتومان می شود چهل میلیون تومان

یعنی فقط با صدهزارتومان سرمایه گذاری و تامین زباله و آماده کردن یک زمین بلا استفاده در عرض دو سال یا 24 ماه شما ماهیانه حدود یک میلیون و هفتصد هزارتومان سود داشته اید.

تازه این غیر از حجم عظیم مدفوع کرمی یا ورمی کمپوستی است که در طی این مدت از مسیر تبدیل زباله به مدفوع توسط کرم فوتیدا نصیب شما می شود.

http://s3.picofile.com/file/7838590000/kowsarpardaz_vermicompost05.jpg

روی آوردن به شغل پرورش کرم زباله خوار و تولید کود ورمی کمپوست دانش و اطلاعات زیادی نمی خواهد وبا چند ساعت آموزش شما می توانید همه دانش لازم برای ورود به این شغل پرسود را بدست آورید. بقیه کار همت و تلاش و صبر و پشتکاری و مداومت است که مطمئنا شما آن را دارید.

http://s1.picofile.com/file/7838578274/kowsarpardaz_vermicompost03.jpg

آلبوم ویدئویی فارسی جامع  آموزش تکثیر کرم زباله خوار و تولید ورمی کمپوست شرکت کوثرپرداز تمام ریزه کاری های روی آوردن به شغل به ظاهر ناتمیز تکثیر کرم و تکثیر مدفوع کرم یا همان تولید ورمی کمپوست را با تصاویر کاملا غنی و بی نظیر تقدیم شما می کند. بعد از تماشای فیلم ها و آموزش های این آلبوم شما به اندازه کسی که سال هاست در این حرفه مشغول به کار است با ریزه کاری ها و جزییات این شغل پرسود جهانی آشنا می شوید.

http://s4.picofile.com/file/7827165264/vermicompost01.jpg

قیمت این آلبوم روی دو عدد دی وی دی شامل حدود ده ساعت فیلم ویدئویی فقط بیست هزارتومان است.

متقاضیان تهرانی کافی است فقط با یک تماس تلفنی با شماره 77788465 الی 8 یا موبایل 09337857543 درخواست خود به همراه نشانی را اعلام کنند محصول همان روز درب منزل تقدیم خواهد شد و مبلغ همان جا گرفته می شود.

متقاضیان شهرستانی نیز کافی است مبلغ را به یکی از شماره حساب های مندرج در وب سایت کوثرپرداز واریز یا از طریق کارت به کارت یا اینترنتی منتقل کنند و شماره فیش واریز یا شماره ارجاع انتقالی را به همراه نام محصول درخواستی و نشانی دقیق با کدپستی را به شماره 89783088-021 فکس یا به موبایل 09337857543پیامک بزنید یا در صورت نداشتن دسترسی به فکس و موبایل به نشانی :تهران ـ صندوق پستی 478-19585 شرکت کوثرپرداز پست کنید. به محض دریافت سفارش محصول به نشانی شما پست خواهد شد. برای پست نیز نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست.

 http://s1.picofile.com/file/7838590321/kowsarpardaz_vermicompost06.jpg

جهت کسب اطلاعات علمی بیشتر در مورد ورمی کمپوست می توانید به وبلاگ کوثرورمی به نشانی زیر نیز مراجعه کنید:

http://vermi-kowsar.blogfa.com

http://s2.picofile.com/file/7838633117/kowsarpardaz_vermicompost07.jpg

http://s2.picofile.com/file/7838636983/kowsarpardaz_vermicompost11.jpg

http://s2.picofile.com/file/7838633545/kowsarpardaz_vermicompost09.jpg

قیمت آلبوم آموزش ویدئویی تکثیر کرم زباله خوار و تولید کود ورمی کمپوست کوثرپرداز بیست هزارتومان است.

http://s4.picofile.com/file/7827166127/vermicompost02.jpg

در صورت نیاز به کسب اطلاعات کامل تر و مشاهده انواع مزارع ( فارم) های ورمی کمپوست در داخل کشور و همچنین  مشاهده تجربه ورمی کاران در ایران و کشورهای دیگر به صورت رایگان و دانلود کتاب های مختلف می توانید به وبلاگ کوثرپرداز به نشانی زیر نیز مراجعه کنید:

http://vermi.blogsky.com

******************

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بقیه آلبوم های آموزش مشاغل پردرآمد کوثرپرداز می توانید روی تصویر زیرکلیک کنید.

http://s1.picofile.com/file/7827118602/small_karafariniha.jpg

***************

مجموعه مقالاتی وبلاگی کوثرپرداز در مورد ورمی کمپوست – نشانی وبلاگ

پرورش کرم ورمی کمپوست به روش بارت (‌Barret) مشاهده
در این روش که توسط بارت پیشنهاد شده، کف با لایه ای نازک از علوفه خشک یونجه یا ۳-۲ لایه از گونی پوشیده می شود. سپس جعبه ها با کمپوستی حاوی فضولات، هوموس و خاک اره (با نسبت ۱ به ۱ به ۱) تا دو سوم از ارتفاع جعبه پر می گردند (در این روش اندازة جعبه های چوبی حدوداً ۱۵×۳۵×۵۰ سانتی متر می باشد) از آرد به میزان ۵/۰ کیلوگرم در…

 

مراحل کلی تولید کود ورمی کمپوست در نگاهی کلی مشاهده
مواد مورد استفاده برای بستر: فضولات حیوانی زباله های کشاورزی زباله های شهری شما می توانید از هر مورد که در دسترس دارید استفاده نمایید راه اندازی: ۱- کف سازی در گام نخست راه اندازی کارگاه، یک کف مناسب برای محل تولید کمپوست تهیه می کنید. البته در این ارتباط حتما توجه داشته باشید که اولا، جنس کف، برای کرم ها غیرقابل نفوذ…
 
 آیا واقعا با تولید و تکثیر کرم زباله خوار می توان پولدار شد؟ مشاهده
در سال های اخیر به دلیل کثرت تولید کنندگان صنعت ورمی کمپوست ، تنش های سنگینی به بازار کرم وارد شده به گونه ای که در عرض یک سال قیمت عرضه ی یک کیلو کرم از ۵۰ هزار تومان به حدود ۱۰ الی ۲۰ هزار تومان رسیده است با توجه به وجود منابع بسیار زیاد در تامین کرم می توان گفت که قیمت کرم شاید در سال های آینده تک رقمی گردد. بنابر…

 

تصاویر از فارم ورمی کمپوست در کاشان مشاهده
در ادامه مطلب تصاویری از فارم ورمی کمپوست در کاشان می بینیم

 

بازدید از فارم سی هزارکیلویی (سی تنی ) بابل مشاهده
روشهای تولید ورمی کمپوست به روش پشته ای روشهای تولید ورمی کمپوست به روش پشته ای را می توانید در ادامه مطلب بخوانید: روشهای تولید ورمی کمپوست به روش پشته ای 1- در نظر گرفتن فضا برای تولید اولین مطلب در تولید هر محصولی فضای تولید است .برای تولید ورمی کمپوست می بایست فضایی را تهیه نمود که دارای شرایط مناسبی همچون :در…

 

ورمی واش ، ورمی پاد و چای کمپوست چیست؟ مشاهده
ورمی پاد ( Vermipod ) اختراع جدید صنعت ورمی کمپوست است که بیشتر در باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد برای تشکیل ورمی پاد ( Vermipod ) کوکون های کرم از بستر جدا و با لایه ای از گل رس احاطه شده و آماده مصرف می شوند ممکن است در یک عدد ورمی پاد ( Vermipod ) از 1 تا 8 عدد کوکون وجود داشته باشد و مصرف آن در باغات بصورت…
 
روشهای تولید ورمی کمپوست به روش پشته ای مشاهده
روشهای تولید ورمی کمپوست به روش پشته ای را می توانید در ادامه مطلب بخوانید: روشهای تولید ورمی کمپوست به روش پشته ای 1- در نظر گرفتن فضا برای تولید اولین مطلب در تولید هر محصولی فضای تولید است .برای تولید ورمی کمپوست می بایست فضایی را تهیه نمود که دارای شرایط مناسبی همچون :در دسترس بودن منابع آب و برق ,نزدیکی به مراکز…
 
روش تکثیر سبدی ورمی کمپوست مشاهده
ورمی کمپوست به روشهای مختلفی تولید می شود که رایج ترین انها روش پشته ای، سبدی و استخری است. هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارند. روش تولید سبدی بهترین استفاده از فضا را نسبت به بقیه روش ها دارد و معمولا کودی که در این روش تولید می شود مرغوب تر است، خلوص بیشتری دارد و سریعتر به کمپوست تبدیل می شود. زیرا کرم داخل…
 
نکات مهم برای ورمی کاران – بخش اول مشاهده
میزان خرید کرم و استفاده از آن باید متذکر شوم که در کشورمان خرید کرم بسیار حایز اهمیت است زیرا ما برای راه اندازی کارگاههای تولیدی دو هزینه نسبتا بالا داریم که یکی اجاره بهای مکان و دیگری هزینه خرید کرم می باشد. اولی یا همان اجاره بهای مکان که تقریبآ تمامی عزیزان با آن شناخت دارند اما در خرید کرم متاسفانه اطلاعات…

 

بازدیدی تصویری از نمونه فارم ورمی در گنبدکاووس مشاهده
در ادامه مطلب تصاویر مزرعه یا فارم ورمی در گنبد کاووس را مشاهده می کنید. در ادامه مطلب تصاویر مزرعه یا فارم ورمی در گنبد کاووس را مشاهده می کنید.

 

تزریق باکتری EM به کود ورمی مشاهده
تزریق باکتری EM به کود ورمی علامت اختصاری واژه های ™Effective Microorganisms است و برگردان فارسی آن ریزاندامگان کارآ میباشد. ™EM از ترکیب آزاد و سودمند میکروارگانیسمهایی که اغلب در تولید فرآورده های خوراکی بکار میروند پدید آمده است. این میکروارگانیسم ها هنگامیکه در تماس با مواد ارگانیک قرار می گیرند ویتامینها، اسید…

 

فواید کود ورمی برای کشاورزان و باغداران و گل فروش ها مشاهده
کود ورمی کمپوست درخاک زمین های کشاورزی ، گلخانه های وسیع و کوچک ، باغچه های خانگی و در هر زمینی که به عنوان بستر رشد گیاه و محصولی باشد به کار میرود و مواد غذایی ارزشمند را با سرعت بالایی به گیاهان می رساند. کود ورمی برای درختان میوه ، انواع سبزیجات ، بوته های میوه مانند بوته توت فرنگی و انواع گلها ، گیاهان دارویی و…

 

تصاویری از مزارع کوچک و بزرگ پرورش ورمی کمپوست مشاهده
در زیر تصاویری از مزارع یا به قول ورمی کاران فارم های تکثیر و پرورش کرم زباله خوار و تولید کود ورمی می بینیم. در آلبوم آموزش ویدئویی جامع ورمی کمپوست کوثرپرداز شما با تمام نکات ریز و جزییات کار تولید ورمی و تکثیر کرم زباله خوار به روش های مختلف به زبان فارسی آشنا می شوید. قیمت این آلبوم روی دو عدد دی وی دی شامل بیش از…
 
روش های مختلف تولید ورمی کمپوست و مقرون به صرفه نبودن بعضی از روش ها در نگاه اول مشاهده
بسیاری معتقدند که روش تولید و تکثیر کرم در سبد مقرون به صرفه نیست. آنهامی گویند این روش فقط برای تولید کننده های کوچک در مقیاس های کوچک که فضای کاری کمی دارند قابل استفاده است و این تولید کننده ها بایدتاوان فضای کوچک خود را با تحمل هزینه سنگین خرید سبد و استخدام کارگر بپردازند و از سود اصلی هم به مقدار زیادی صرف نظر…

 

ورمی کمپوست سودآور است به شرطی که….اهل زحمت وتلاش هم باشید! این متن را حتما بخوانید. مشاهده
در مورد توجیه اقتصادی این کار نیاز به یک سری توضیحات کلی و البته واضح است. به صورت کلی برای هر 100تن کودی که استفاده میکنید باید حدود 16 تا 18 میلیون تومان هزینه کنید این هزینه شامل تجهیز کارگاه و اجاره محل کار هم می شود که جزو هزینه هایی هست که تو فارمهای بعدی هم میتونید از آن استفاده کنید. یک بار که وسیله خریدید…
 
آلبوم آموزش ویدئویی فارسی تکثیر کرم آیزینیا فوتیدا و تولید ورمی مشاهده
کرم زباله خوار یا آیزینیو فه تیدو یک نوع کرم خاکی خاصی است که نسبت به تغییرات محیط مقاوم بوده و سرعت رشد فوق العاده زیادی دارد و می تواند هزاران کیلو زباله را در کمتر ازدو ماه به بی نظیرترین و گران قیمت ترین کود آلی موجود در جهان معروف به ورمی کمپوست تبدیل کند. قیمت هر کیلو از این کرم بین بیست هزار تا سی هزارتومان است…
 لینک دانلود کتب و مقالات مرتبط با ورمی کمپوست و کرم زباله خوار مشاهده
دانلود مقاله [ تنفس، شکار، پرورش، بستر پرورش، تغذیه، برداشت کرم خاکی] **** دانلود مقاله: پاسخ گیاه زینتی بنفشه آفریقایی به کاربرد کودهای زیستی کمپوست زباله، کمپوست گرانوله گوگرددارو ورمی کمپوست *** دانلود مقاله مقایسه ورمی کمپوست با کودهای دیگر **** دانلود مقاله ورمی کمپوست طلای سیاه **** ورمی کمپوست چیست ؟ Worm یک…

 

ورمی کمپوست از نگاهی دیگر مشاهده
کود ورمی کمپوست Vermicompost تکنولوژی استفاده از انواع خاصی از کرم های خاکی است (Eisenia Foetida) که به دلیل توان رشد و تکثیر بسیار سریع پتانسیل قابل توجهی برای تبدیل مواد آلی به یک کود بیولوژیک باکیفیت ممتاز را دارند. عبور آرام ، مداوم و مکرر مواد اولیه از مسیر دستگاه گوارش کرم خاکی و آغشته کردن این مواد به انواع…
 کارگاه پرورش کرم خاکی مشاهده
جهت نمونه‌برداری و جمع‌آوری کرم‌های خاکی روش‌های متعددی وجود دارد اما نکته مهم زمان و مکان نمونه‌برداری می‌باشد زیرا کرم‌های خاکی همیشه و همه جا پراکندگی یکسان ندارند. بهترین زمان جهت نمونه‌برداری هنگامی است که بر اثر بارندگی زیاد، کرم‌ها جهت تنفس به سطح خاک می‌آیند مانند فصل‌های معتدل و مرطوب سال. دانلود رایگان متن…

 

گزیده ای از کتاب کرم مشاهده
گزیده ای از کتاب کرم · کرمها قادرند سنگی تا 26 برابر وزن خود را جابجا کنند · کرمها خاک زیر را رو می آورند و خاک رو را زیر و این باعث پوشیده شدن بذرها می شود و رسیدن اکسیژن و آب به ریشه ها · مدفوع کرم در خاک چند خاصیت دارد: خنثی است حتی اگر غذایش اسیدی باشد و PH خاک را خنثی می کند مواد معدنی دارد و بهترین کود است غذای…

 

برگزیده‌ای از کتاب ورمی‌کمپوست (طراحی، ساخت و اجرا) مشاهده
برگزیده‌ای از کتاب ورمی‌کمپوست (طراحی، ساخت و اجرا) تالیف: دکتر محمد علی عبدلی – محمد رضا روشنی انتشارات دانشگاه تهران شماره 2877 1386 دانلود رایگان برگزیده کتاب به صورت فایل ورد 1. این کتاب بیشتر برای شهرداری‌ها و حفظ محیط زیست تهیه شده است و راهکارهای علمی و عملی برای تبدیل پسماند شهری و روستایی را مورد بررسی…

 

روش تهیه کمپوست کرمی مشاهده
یک تل کمپوست را می توان با ذخیره کمی در گوشه حیاط برقرار نمود. بر سطح زمین ناحیه ای حدود 1 تا 1.5 مترمربع نزدیک یک منبع آب و ترجیحاً دور از تابش مستقیم خورشید را انتخاب کنید. آن قسمت را از سنگ، کلوخ و علف پاک کنید. هنگام ساخت یک سطل کمپوست از موادی مثل توری مرغی ، خرده چوبها سخت ، فضای کافی بین شبکه ها برای ورود هوا…
 
آشنایی با کرم زباله خوار آیزینیا فوتیدا و کود حاصل از این کرم مشاهده
Eisenia Foetida خداوند بیش از 3000 نوع کرم خاکی آفریده است که چند نوع آن با مابقی تفاوت دارد، مابقی با تولید مثل سالی یک بار، مبادرت به شخم زدن و جابجایی خاک می‏کنند و لیکن چند نوع معدود دیگر با ویژگی خاصی نجات دهنده محیط زیست انسان‏ها و تامین کننده غذای سالم آنها هستند، یکی از این‌ها، کرم خاکی آیزینیا فوتیدا Eisenia…

همچنین ببینید

jsj

jhkjhhk [jahanpay_form]

قالب وردپرس